mladinski svetovni rekordi

Svetovni rekorderji (po podatkih IAAF)

Disciplina Dosežek Atlet Drž. Kraj Datum
100 m 10.06 Dwain Chambers GBR Ljubljana 25 07 1997
200 m 20.13 Roy Martin USA Indianapolis, IN 16 06 1985
300 m          
400 m 43.87 Steve Lewis USA Seoul 28 09 1988
800 m 1:43.64 Japheth Kimutai KEN Zürich 13 08 1997
1.000 m 2:15.00 Benjamin Kipkurui KEN Nice 17 07 1999
1.500 m 3:30.24 Cornelius Chirchir KEN Monaco 19 07 2002
1 Milja 3:50.41 Noah Ngeny KEN Nice 16 07 1997
2.000 m          
3.000 m 7:30.67 Kenenisa Bekele ETH Bruxelles 24 08 2001
5.000 m 12:53.72 Philip Mosima KEN Roma 05 06 1996
10.000 m 27:11.18 Richard Chelimo KEN Hengelo 25 06 1991
20.000 m          
25.000 m          
30.000 m          
3.000 m SC 7:58.66 Stephen Cherono KEN Bruxelles 24 08 2001
110 m ovire 13.12 Xiang Liu CHN Lausanne 02 07 2002
300 m ovire          
400 m ovire 48.02 Danny Harris USA Los Angeles, CA 17 06 1984
Višina 2.37 Dragutin Topic YUG Plovdiv 12 08 1990
  2.37 Steve Smith GBR Seoul 20 09 1992
Skok-palica 5.80 Maksim Tarasov URS Bryansk 14 07 1989
Daljina 8.34 Randy Williams USA München 08 09 1972
Troskok 17.50 Volker Mai GDR Erfurt 23 06 1985
Krogla 20.39 Janus Robberts RSA Germiston 07 03 1998
Disk 63.64 Werner Hartmann FRG Strasbourg 25 06 1978
Kladivo 78.33 Olli-Pekka Karjalainen FIN Seinäjoki 05 08 1999
Kopje 83.87 Andreas Thorkildsen NOR Bergen 07 06 2001
Deseteroboj 8397 Torsten Voss GDR Erfurt 07 07 1982
Hoja 10 km  38:46.4 Viktor Burayev RUS Moskva 20 05 2000
Hoja 30 km           
Hoja 50 km           
4x100 m 38.92  United States USA Kingston, JAM 21 07 2002
4x200 m          
4x400 m 3:01.90  United States USA Athína 20 07 1986
4x800 m          
4x1500 m          
Polmaraton 1:00:05 Phaustin Baha TAN Malmö 12 06 2000
Maraton 2:12:49 Negash Dube ETH Beijing 18 10 1987

Svetovne rekorderke (po podatkih IAAF)

Disciplina Dosežek Atletinja Drž. Kraj Datum
100 m 10.88 Marlies Oelsner-Göhr GDR Dresden 01 07 1977
200 m 22.19 Natalya Bochina URS Moskva 30 07 1980
400 m 49.42 Grit Breuer GER Tokyo 27 08 1991
800 m 1:57.18 Yuan Wang CHN Beijing 08 09 1993
1.000 m 2:35.4 Irina Nikitina URS Podolsk 05 08 1979
  2:35.4 Katrin Wühn GDR Potsdam 12 07 1984
1.500 m 3:51.34 Yinglai Lang CHN Shanghai 18 10 1997
1 Milja 4:17.57 Zola Pieterse GBR Zürich 21 08 1985
2.000 m          
3.000m 8:28.83 Zola Pieterse GBR Roma 07 09 1985
5.000 m 14:45.90 Bo Jiang CHN Nanjing 24 10 1995
10.000 m 30:39.41 Lixin Lan CHN Shanghai 19 10 1997
20.000 m          
25.000 m          
30.000 m          
100 m ovire 12.84 Aliuska López CUB Zagreb 16 07 1987
400 m ovire 54.70 Lashinda Demus USA Kingston, JAM 19 07 2002
Višina 2.01 Olga Turchak URS Moskva 07 07 1986
  2.01 Heike Balck GDR Karl-Marx-Stadt 18 06 1989
Palica 4.47 Yelena Isinbayeva RUS Budapest-OH 10 02 2001
Daljina 7.14 Heike Drechsler GDR Bratislava 04 06 1983
Troskok 14.62 Tereza Marinova BUL Sydney 25 08 1996
Krogla 20.54 Astrid Kumbernuss GDR Orimattila 01 07 1989
Disk 74.40 Ilke Wyludda GDR Berlin 13 09 1988
Kladivo 71.71 Kamila Skolimowska POL Melbourne 09 09 2001
Kopje 61.99 Yaning Wang CHN Huizhou 14 10 1999
Sedmeroboj 6542 Carolina Klüft SWE München 10 08 2002
Hoja 5 km  20:31.4 Irina Stankina RUS Adler 10 02 1996
Hoja 10 km  42:53.9 Lihong Tan CHN Jinan 15 03 1992
4x100 m 43.38  United States USA Tampa 11 07 1999
4x200m          
4x400 m 3:28.39  German Democratic Republic GDR Sudbury 31 07 1988
4x800 m          
Polmaraton          
Maraton          
3000 m SC 9:30.70 Melissa Rollison AUS Brisbane 04 09 2001
Hoja 20 km