AltaVista
 Najdi:

3. A turnir in turnir dvojic
Šepec s prvo zmago do vodstva

Lendava - V Lendavi je potekal tretji turnir A kategorije in turnir dvojic v letošnji sezoni. Zaradi udeležbe na turnirju EGP serije na Nizozemskem tokrat nista zaigrala državna prvaka Maja in Andrej Pohar in tako ponudila možnosti za zmago drugim. Priložnost je znal najbolje izkoristiti mladi up slovenskega badmintona, državni prvak v kategoriji do 17 let, Miha Šepec (Olimpija). Odlični Ljubljančan je v polfinalu premagal večnega tekmeca Miho Horvata (Mladost Lendava), s 15:9, 14:17 in 15:10. V finale se je z zmago nad Samom Lipuščkom (15:12, 15:8) uvrstil Denis Pešehonov (Mladost Lendava). V finalu se Šepec ni ustrašil rahlo poškodovanega Pešehonova. 15:3, 9:15 in 15:13 je bilo dovolj za prvo zmago mladinca na turnirjih A kategorije, s katero se je tudi zavihtel na sam vrh članske A lestvice. V zbirki mu sedaj manjka le še skalp izkušenega klubskega kolega - Andreja Poharja.

V konkurenci ženskih posameznic je ob odsotnosti Poharjeve končno zmago slavila Maja Tvrdy (Olimpija), ki je bila v polfinalu najprej boljša od državne prvakinje do 17 let, Urške Silvester (Tom Mirna), 11:6, 7:11, 11:3, nato pa v finalu še klubsko kolegico Majo Kersnik (11:6, 11:2). Kersnikova se je v finale uvrstila z zmago nad Špelo Silvester, po treh nizih s 6:11, 11:8, 11:3.
Med moškimi dvojicami sta končno zmago slavila Aleš Murn in Miha Horvat, ki sta bila v finalu s 15:9 in 15:12 boljša od naveze Trampuž/Šrekl. Med ženskimi dvojicami sta bili Maja Kersnik in Maja Tvrdy na koncu s 15:10 in 15:9 boljša od Simone Kocut in Natalije Pešehonove. V mešanih dvojicah sta zmagovlca med posamezniki zaigrala skupaj. Miha Šepec in Maja Tvrdy, sicer že uigran par, sta v finalu premagala Aleša Murna in Špelo Silvester, s končnim izzidom 15:8 in 15 :12.

Uvrstitve:

Moški posamezno: 1. Miha Šepec, 2. Denis Pešehonov, 3. Miha Horvat, 4. Samo Lipušček, 5. Luka Petrič, 6. Rok Trampuž, 7. Matevž Šrekl, 8. Aleš Murn

Ženske posamezno: 1. Maja Tvrdy, 2. Maja Kersnik, 3. Urška Silvester, 4. Špela Silvester, 5. Simona Koncut, 6. Martina Bukovec, 8. Katja Kolenc in Maja Klemenčič

Moške dvojice: 1. Murn/Horvat, 2. Trampuž/Šrekl, 3. Skerbiš/Strmole, 4. Lipušček/Plestenjak, 5. Novak/Novak, 6. Žalig/Šomen

Ženske dvojice: 1. Tvrdy/Kersnik, 2. Pešehonova/Koncut, 3. Bukovec/Nađ, 4. Silvester/Silvester, 5. Letonja/Kotar, 6. Kovač/Delak

Mešane dvojice: 1. Šepec/Tvrdy, 2. Pešehonov/Pešehonova, 3. Murn/Silvester Š., 4. Plestenjak/Kersnik, 5. Bukovec/Nađ