16. oktobra 1999
  Olimpija - Laško 91-75 (7.kolo 1.SKL)
FOTOGRAFIJE

Union pivo je premagalo Laški pir

V Dvorani Tivoli je pred 2000 gledalci (sodnika Jelen in Pukl) v naprej odigrani tekmi 7. kroga državnega prvesntva Union Olimpija premagala Pivovarno Laško 91:75 (46:39). Ljubljančani so strli odpor Laščanov, ko so od šeste do štirinajste minutah igre v drugem polčasu od prednosti štirih košev prišli na plus 19. Res pa je, da so trije Laščani v drugem polčasu hitro dobili četrto osebno napako, med njimi tudi strelca Goljovič (17) in Nachbar (23). Ljubljančani imajo daljšo klop, pa kljub vsemu je moral Jure Zdovc (18, dve trojki) igrati 32 minut in Emilijo Kovačič (9) 35 minut. Milič je dal 17 košev. Trener Pivovarne Laško Aleš Pipan je dejal, da je Union Olimpija boljša od njegove ekipe ravno toliko kot kaže razlika - za 16 košev! Trener Union Olimpije Zmago Sagadin ni bil zadovoljen z igro svoje ekipe, saj so njegovi igralci naredili preveč napak.