XII. Paraolimpijske igre - Atene 2004 Zimske Paraolimpijske igre - Torino 2006 XIII. Paraolimijske igre - Peking 2008 Paraolimpijska reprezentanca - Atene 2004 Foto Galerija - Atene 2004

Deaflympics - Melbourne 2005 Deaflympics - Melbourne 2005 Športna zveza gluhih Slovenije

19.01.05.

Vrnitev gluhih športnikov iz Avstralije

15.01.05.

Slovenija : ZDA  78:108

Odločilna tekma za prvo mesto na olimpijadi za slovensko reprezentanco ni bila uspešna. Naši košarkarji so se lotili srečanja  z vso resnostjo in odgovornostjo.  Že v prvi četrtini je avstralska  sodnica slovensko reprezentanco zelo oškodovala, saj je  Zupanu dosodila tri vprašljive osebne napake v  napadu, zaradi česar ga je bil trener primoran  zamenjati. V nadaljevanju igre je sodnica tudi Lukiču  dosodila neupravičeno  tretjo osebno napako in sicer  v obrambi, ko je že ulovil odbito žogo. Pri tem je ameriški igralec padel na Lukiča in ga nehote grobo udaril s komolcem v nos. Lukič je začel krvaveti iz nosu in  za trenutek izgubil zavest. Ko se je zavedel, je  na nedovoljen način protestiral in  sodnica mu je zaradi tega dosodila izključujočo napako. S tem je naša reprezentanca izgubila nosilca igre.Ameriška reprezentanca s svojim dobrim skokom in  metom ter hitrimi protinapadi,  pa je večala razliko v koših v tolikšni meri, da ji naša ekipa ni več  uspela  slediti. Pri ameriški reprezentanci je bil najuspešnejši igralec Jamel Bradley  s 30-timi koši. V zadnji četrtini  so morali vstopiti v igro  tudi nekateri ostali naši igralci. Pogumno so se vrgli v boj, vendar  velike razlike niso mogli več zmanjšati. Po končani tekmi  je sodnica v spremstvu varnostnikov pobegnila iz dvorane. To ni bil ednini protest za slabo sojenje na tej olimpijadi. Tudi na tekmi Litva:Grčija je sodnica zapustila dvorano v spremstvu varnostnikov. Ne glede na vse je naša reprezentanca požela buren aplavz ob zaključku tekme v prepolni dvorani. Pristop naših fantov do igre  je namreč  izžareval primerno borbenost, dokaj znanja, niso pa imeli še tistega kančka sreče in dobrega dne, da bi se lahko tako močni reprezentanci kot je ameriška enakovredneje postavili po robu.

Gluhi košarkarji v finalu - najmanj srebro je naše

Danes so varovanci Petra Brumna premagali še ekipo Litve s 76:72 in si tako že drugič (po Rimu 2002) prigarali mmožnost, da se bojujejo za zlato medaljo. V finalnem obračunu se bodo pomerili z ekipo ZDA, ki je ugnala  Avstralce s 131:78.

Posredoval: Gregor Zupan

14.01.05.

Današnja polfinalna tekma z reprezentanco Litve nas je zopet pripeljala do velikega uspeha. Slovenska reprezentanca je zopet dokazala, da sodi v sam svetovni vrh. Tekma je bila zelo izenačena do zadnjega sodnikovega žvižga. Nobena od reprezentanc si ni ustvarila večje razlike v koših kot 6 točk. Sašo Lukič je že v prvi četrtini dobil tri osebne napake in zato ga je trener bil prisiljen potegniti iz igre. Prva četrtina se je končala z rezultatom 18:17 v korist Slovenije. Celo drugo četrtino Lukiča ni bilo na igrišču, zato je breme in odgovornost naše reprezentance bila na  Mihi Zupanu. Drugo četrtino so dobili Litvanci z rezultatom 16:17, tako da je bil konec polčasa neodločen 34:34. V tretji četrtini se je poškodoval eden od ključnih igralcev Miha Jakofčič – zvil sio je gleženj  in zanj je na žalost olimpijada končana. V zadnji četrtini so bili naši igralci  zelo motivirani in zbrani in z dobro igro v obrambi predvsem Petra Rankoviča  ter vnapadu z odličnima Zupanom in Lukičem uspeli pripeljati našo reprezentanco do zmage. S tem že imajo zagotovljeno srebro, jutri pa bodo v finalni tekmi  z Ameriško reprezentanco, ki je danes visoko premagala Avstralce,  poskušali poseči po zlatu.

Naši košarkarji v polfinalu z Litvo

Košarkarska reprezentanca gluhih se je uvrstila na prvo mesto v svoji skupini in s tem v polfinale, kjer se bo danes, 14.01. pomerila z drugouvrščeno iz druge skupine - ekipo Litve. Drugi polfinalni par je Avstralija : ZDA.

Današnji rezultati
TIME HOME   TEAM   AWAY   TEAM
9:00 PM
Tue 11/Jan
95 Club Home PageTeam Home Page Australia vs Japan Team Home PageClub Home Page 84
9:00 AM
Wed 12/Jan
100 Club Home PageTeam Home Page Slovenia vs Russia Team Home PageClub Home Page 81

Rezultat tekme Slovenija:Rusija    100:81

slo_rusija_03_800.jpg (99762 bytes)Na današnji tekmi so bili  igralci Slovenije z mislimi že na polfinalni tekmi z Litvo, zato so imeli na začetku  tekme  z reprezentanco Rusije velike težave. Igra v napadu jim  ni stekla, preveč je bilo izgubljenih žog, niso imeli skokov v obrambi in preveč je bilo zgrešenih metov. V obrambi so slabo zapirali prostor pod košem in dovolili nasprotniku, da je prebijal prvo linijo obrambe. V prvi četrtini je bil rezultat v korist Rusije in sicer 13:16.  Zato je v drugi četrtini  trener Brumen potegnil iz igre Simona Grošlja in ga zamenjal z Mihom Jakofčičem. To se je kasneje pokazalo za pametno odločitev, saj je Miha dosegel v tej četrtini 9 točk in s tem obrnil rezultat v našo korist. Druga četrtina se je končala z rezultatom 38:33. V tretji četrtini se je v napadu odprlo Saši Lukiču, ki je zaporedoma zadel pet trojk. V  obrambi so zaustavili nasprotnikove centre, dobili skok in z nekaj lepimi protinapadi povečali razliko na več kot 20 točk.V zadnjem delu tekme so dobili priložnost igre tudi mlajši igralci med katerimi je ponovno izstopal  Aleksander Perič, ki je dosegel 13 točk.  To je bila zadnja tekma v predtekmovanju skupine A, kjer je Slovenija osvojila prvo mesto, Avstralija kot domačin pa drugo. V skupini B je drugo mesto osvojila Litva, prvo pa ZDA. Tako sta polfinalna para Slovenija:Litva in ZDA:Avstralija. Polfinalne tekme bodo v petek, 14. januarja.

ROK VEGELJ JE ZADOVOVLJEN Z REZULTATOM

rok_vegelj_03_800.jpg (97694 bytes)Naš plavalec Rok Vegelj  je danes zaključil tekmovanje na tej olimpijadi. V zadnji disciplini na 200 m prosto se je uvrstil v kvalifikacije in v B finale. Že v kvalifikacijah je dosegel svoj osebni rekord s časom 2:07,83. V B finalu se je uvrstil na 12. mesto s katerim je bil tudi zelo zadovoljen.Zlato medaljo je tudi tokrat osvojil Terence Parkin iz Južne Afrike. To je njegova že 7 zlata medalja na tem tekmovanju. Srebro je osvojil Nicky Lange, tudi že prejemnik dveh medalj, bron pa Dmitry Grigoryev iz Rusije, presenečenje te olimpijade, ki je danes praznoval svoj 37. rojstni dan.

KOLESARJENJE

samo_petrac_01_800.jpg (168964 bytes)Samo Petrač se  je danes udeležil krožne dirke na točkovanje (kriterij) na 50 km. To je bila njegova zadnja tekma. Samo je imel zadnje dni težave z zdravjem, vendar se je kljub temu dirke udeležil in vztrajal do sredine dirke, ko je odstopil.  Na zmagovalne stopničke sta tokrat stopila dva Avstralca: Reece –Emerson van Beek s prvim mestom in Jarrod Denman, tretjeuvrščeni pa je bil Trevor Kosa iz ZDA.

11.01.05

.

Intervju z Rokom Vegljem

rok_vegelj_01_600.jpg (86949 bytes)Na Radiu SBS je danes na voljo zvočni zapis  intervjuja z našim plavalcem Rokom Vegljem, pred tem pa je bil objavljen tudi že intervju z Aljošo Redžepovičem in trenerjem bodočih prvakov iger Deaflympics v košarki, Petrom Brumnom. (kliknite na logotip SBS in izberite jezik ter prisluhnite).

Do konca iger pa bo še kakšen ...

In vsi bodo kasneje na voljo na naših straneh!

Vse intervjuje je pripravila in vodila Karolina Antauer

11.01.05.

ZMAGA Z VELIKO RAZLIKO

slo_kitajska_07_800.jpg (113291 bytes)Na tekmi Kitajska-Slovenija ni bilo presenečenj. Slovenija je rutinsko zmagala z visoko razliko 74 : 111. V prvem polčasu Slovenija ni igrala tako suvereno kot na prejšnjih tekmah. Razlog je bil zgodnja ura – 9. ura, kar ni po evropskih standardih. Igra Slovenije v napadu ni stekla tako kot bi morala. Kljub številnim menjavam naši reprezentanci ni uspelo popraviti igre v napadu. Sreča, da je bil danes dobro razpoložen Miha  Zupan, ki je v obrambi in napadu pridobil večino odbitih žog in jih zaključeval s koši. V nadaljevanju tekme so naši popravili  obrambo, dosegli nekaj košev iz zunanjih pozicij  in  z nekaj dobrimi protinapadi ustvarili razliko 30 točk.  Večji del drugega polčasa so dobili priložnost mlajši igralci, tako da so naši najboljši tekmo sprmljali s klopi. Petorka:  Drekonja, Bijol, Budelli, Starc in Perič so zaigrali zelo sproščeno in atraktivno, in v tekmo vnesli veliko borbenosti, hitrosti s čimer so poželi navdušenje gledalcev.