F-Secure Anti-Virus
Si21 - ŠPORT -> ATLETIKA

Najboljša atleta: Gregor in Brigita (toda Langerholc)

Zreče - V petek so v Zrečah razglasili najboljše atlete Slovenije v vseh kategorijah za leto 1999. Med člani je bil najboljši Celjan Gregorj Cankarja, sicer skakalec v daljava in Škofjeločanko Brigito Langerholc, tekačica na 800 metrov, 66 točk) so za leto 1999. Glasovanje je izpeljala Atletske zveza Slovenije. Med ženskami je bila druga Ljubljančanka Brigita Bukovec, tretja pa je bila Vrhničanka Alenka Bikar. Med moškiim je bil Ljubljančan Matija Šestak, tekač na 400 metrov, tretji pa metalec diska Novomeščan Igor Primc.

Zaključek tekaškega pokala Slovenskih novic v Kostanjevici na Krki

Zadnja prireditev v okviru letošnjega Pokala Slovenskih novic in Tomas Sporta 2 bo v nedeljo, 10.10.1999 v Kostanjevici na Krki. Tekmovalci bodo tekli na 10 in 21 km, otroci pa na 800 m. Štart teka za otroke je ob 9:30, tek na 10 in 21 km pa se prične ob 10:00.

Prireditev je kot pokrovitelj podprli še Mobitel, sopokrovitelji pa so tudi: Ljubljanske mlekarne, Swatch in Enervit.

Prijavite se lahko na naslov ŠD Kostanjevica na Krki, na dan prireditve pa le med 8:00 in 9:00. Štartnina znaša 1.500 SIT, otroci, upokojenci in starejši od 60 let pa je ne plačajo. Vsak udeleženec teka bo prejel spominek, majico in energijski napitek ter topel obrok.

Prvi trije v vsaki kategoriji v teku na 10 km pa bodo poleg medalje dobili tudi praktično darilo Tomas Sporta 2 in še posebno lične nagrade organizatorja.

1986 - 1987

Podatke objavljamo po dogovoru z Matjažem Zajelšnikom.

Rezultati Rogaškega teka - Rogaška slatina, 01.10.1999

V petek, 01.10.1999 je bil v prijetnem okolju Zdravilišča Rogaška slatina tradicionalni "Rogaški tek". Večina odraslih tekačev se je odločila za daljšo progo, medtem ko so atletinje v glavnem izbrale progo, dolgo 5.000 m.

Poročilo s 14. teka za krof v Krašnji

V nedeljo, 03.10.1999 je bil v Krašnji pri Lukovici tradicionalni, tokrat že 14. tek za krof. V vseh 14 letih se je tega teka udeležilo že več kot 1000 tekačev vseh generacij, samo letos pa jih je bilo 76. Udeležba je bila tokrat nekoliko skromnejša, verjetno tudi zaradi manj ugodnih vremenskih razmer, toda najbolj vztrajni so se vseeno pogumno podali na 8.500 m dolgo progo po gričih okrog Krašnje. Duša te in še mnogih podobnih prireditev, neumorni Marjan Štrukelj je upravičeno sijal od zadovoljstva.

Med ženskami je v absolutni konkurenci tudi tokrat slavila članica domačega Športnega društva Veronika Bohinc, takoj za petami pa ji je bila Darja Kokalj, ki je obenem zmagala v svoji kategoriji od 20 do 30 let.
Med moškimi je po pričakovanju zmagal Robert Kotnik iz Prevoj. Prepričljivo je vodil vse od začetka, a se je moral v zadnjih 50 metrih vendarle pošteno potruditi, saj bi ga kmalu presenetil "slavljenec", tisoči udeleženec Tekov za krof, Zdravko Volkar iz Šmartnega.

Letošnjo prireditev sta s svojo prisotnostjo počastila Matija Šestak in Gregor Cankar in ji tako dala še poseben pečat. Zmagovalcem sta podelila medalje, mladim, bodočim atletom pa sta posebno veselje pripravila s tem, da sta se razpoložena in nasmejana fotografirala z vsakim od njih, ki si je tega zaželel.
Resnično lep vzgled ostalim uveljavljenim športnikom!

Szabo najboljša atletinja leta v Romuniji

Bukurešta, 1. oktobra 1999 (MOREL) - Romunska atletinja Gabriala Szabo, ki bo novembra uradno razglašena za najboljšo atletičarko leta, se bo konec tega tedna poročila. Njen mož bo sedanji trener Zoltan Djondoši. Szabojeva je letos zaslužila več kot milijon dolarjev, dolgo časa ji je tudi uspelo skrivati svojo vezo s trenerjem.

Zaključna prireditev "Slovenija teče za zdravje"

V soboto, 25.09.99 je bila v Moravskih toplicah sklepna prireditev akcije "Slovenija teče za zdravje", ki je tudi letos potekala pod pokroviteljstvom OK - ŠZS.

Udeleženci so tekli na progah 4.500 m in 10.500 m.

Darja KokaljNa daljši progi je bila med dekleti Darja Kokalj iz Lukovice ponovno brez prave konkurence in je prepričljivo zmagala, tako kot že neštetokrat letos. Prehiteli so jo samo najuspešnejši moški tekmovalci. Prvo mesto med moškimi pa sta si tokrat delila veteran naše atletike Milan Kotnik in Geza Grabar.

Na krajši progi pa je bila med dekleti prva Sonja Roman, pri moških pa je slavil triatlonec Bojan Brus.

Prireditev je bila sicer v celoti zgledno pripravljena, toda ob zaključku je organizatorjem vendarle malce "spodletelo". Večina tekačev, ki se je vse leto udeleževala teh tekmovanj, resda ne teče zaradi nagrad in priznanj ali vsaj ne zgolj zaradi tega. Njim je tek način življenja in tako bo tudi v prihodnje. Tudi sami radi poudarjajo, da so zmagovalci prav vsi, ki premagajo progo in sami sebi dokažejo, da to zmorejo. Pa vendar …

Tokrat nekaj manjkalo prav ob zaključku. Vsi ostali organizatorji letos so poskrbeli za primerna priznanja najuspešnejšim tekačem in tekačicam (medalje in pokali) in to je postalo nepisano pravilo, le v Moravskih toplicah tega preprosto ni bilo. Ker je šlo za sklepno prireditev, je to mnoge še toliko bolj motilo. Ni bilo niti napovedane proglasitve najuspešnejših udeležencev celoletne akcije niti ustrezne proglasitve zmagovalcev že omenjenih dveh zaključnih tekov. Vsaj to so si zaslužili!

Udeleženci akcije so pogrešali tudi trenutku primeren sklepni nagovor, saj je celotna akcija "Slovenija teče za zdravje" ob takšnem zaključku izzvenela dokaj bledo, pa čeprav je zanesljivo dosegla svoj namen.

Statistični podatki o številu udeležencev (preko 5.000 jih je bilo), ki jih bodo predstavniki omenjenih organizacij verjetno ponosno in vsak po svoje navajali in interpretirali v prihodnje, tako nikakor ne bodo ponudili prave slike o uspehu akcije. Škoda!