200 m finale 3. 22.09 klikni > Bronasta medalja - 4. olimpijska medalja

4 x 100 m finale - -

odstop

Na logotipu iger je povezava na uradne strani Olimpiade v Barceloni v sklopu spletnih strani MOK-a.

To je bilo še eno veliko razočaranje na velikih tekmovanjih za Merlene Ottey. Na Olimpijske igre v Barceloni je prišla kot vodilna na svetovnih lestvica na 100 m (10.80 s) in kot tretja na svetu na 200 m (22.11 s) in je bila seveda favoritinja za finalna teka.

Toda presenečenje je pripravila neverjetna Gail Devers, ki se je še borila s posledicami nevarne bolezni, zaradi katere bi skorajda izgubila nogo, a je vseeno zmagala v teku na 100 m in osvojila zlato medaljo.

Majhna, a slaba tolažba za Merlene Ottey je bila, da je njena rojakinja Juliet Cuthbert osvojila srebrno medaljo, medtem ko je Merlene končala šele na 5. mestu.

Ta finalni tek je bil hkrati najhitrejši tek na 100 m v zgodovini ženske atletike, saj je je kar 5 tekmovalk teklo pod 11 sekundami!

8. Liliana Allen (CUB) - 11.19

V teku na 200 m se je še enkrat več zgodilo, da je zlato odličje pred nosom Jamajčank odnesla Američanka - tokrat je bila to Gwen Torrence.

Tudi v tem teku je Juliet Cuthbert ciljno črto pretekla pred Merlene Ottey, ki je že mislila , da je osvojila svojo četrto bronasto olimpijsko medaljo.

8. Galina Malchugina (SND) 22.63

Prav z Juliet Cuthbert (in deloma tudi z Merlene Ottey) v vrhunski formi je imela Jamajka visokoleteče upe za finalni štafetni tek na 4 x 100 m, toda njihovi upi so se razblinili v trenutku, ko si je prav Cuthbertova, ki je tekla v drugi predaji, poškodovala kolenske vezi in štafeta je odstopila. Tako so nazadnje zlato medaljo osvojile Američanke (med njimi je bila tudi 35-letna Evelyn Ashford) z zelo slabim časom 42.11 sekunde.